Transport wewnętrzny

Firma Budemac ma do zaoferowania usługi projektowe z zakresu technologii transportu wewnętrznego. Specjalizujemy się w planowaniu linii transportowych i opracowywaniu urządzeń dla wielu rodzajów przenośniów, począwszy od transportu podwieszanego, przez technikę skidową, po przenośniki rolkowe czy taśmowe.Technika skidowa
Technika skidowa
Technika skidowa jest układem kombinacyjnym składającym się z ramy transportowej ("skida") poruszajacego się po specjalnie przygotowanym stole nośnym. W jednym obiegu mogą poruszać się transportery z różną zabudową, co czyni ten system transportowy bardzo elestycznym.
Najwazniejsze cechy systemu:
  • możliwość różnorodnej zabudowy skidów przy
  • nośność do 5000 kg
  • prędkość do 70m/min


<<Wstecz
Transport podwieszany
Transport podwieszany
Podwieszane systemy transportowe (EHB) montowane są do konstrukcji nośnej hali, co pozwala na zachowanie wolnej powierzchni podłogi. Linie te szczególnie dobrze sprawdzaja się przy transporcie wewnętrznym na liniach montażowych, przy buforowaniu i magazynowaniu. Pojazdy podwieszane najczęściej pracują w obiegu zamkniętym, a sterowanie ich przepływem odbywa się przez połączenie systemu automatycznego sterowania z układem zwrotnic, wind i stacji kontrolnych.
Najwazniejsze cechy systemu:
  • prędkość przenoszenia do 120 m/min
  • nośność do 5000 kg
  • wznios szyny ±60° bez dodatkowych ciągów
  • duża elastyczność
  • podłoga pozostaje do dyspozycji innych metod transportu
  • kompatybilność z innymi systemami transportowymi

<<Wstecz
Windy
Windy
Firma Budemac posiada rozległe doświadczenie w projektowaniu wind specjalnych, przede wszystkim dla transportu podwieszanego i w techniki skidowej. Projektujemy równiez rozwiązania specjalne, uwzględniajace istniejącą zabudowę i specjalne warunki pracy.
<<Wstecz
Przenośniki rolkowe
Przenośniki rolkowe
Przenośniki rolkowe charakteryzują się prostą konstrukcja, mało podatną na awarie. W zalezności od wymogów procesu transpotrowego i rodzaju transportowanego materiału, przenośniki te moga być napędzane silnikiem lub grawitacyjnie(siłą ciezkości transpotrowanego elementu). Rolki najczęściej wykonywane są ze stali lub tworzyw sztucznych. Przenośniki rolkowe stosowane są w systemach magazynowych, systemach przeładunkowych, czy na liniach produkcyjno-montażowych. Transportowi na przenośnikach rolkowych podlegają elementy o reguralnych kształtach, jak np. kartony, kontenery, płyty itp.

<<Wstecz
Przenośniki płytowe
Przenośniki płytowe
W przenośnikach płytowych ogniwa łańcucha nośnego zabudowane są w kształcie nachodzących wzajemnie na sieibe płyt. Takie rozwiązanie jest stosowane do przenoszenia zarówno małych, foremnych obiektów, jaki i w wiekszych zastosowaniach. Tansportery płytowe są podstawowym środkiem transportu na montażu końcowym lini produkcyjnych samochodów.

<<Wstecz
Przenośniki taśmowe
Przenośniki taśmowe
Niezastąpionym środkiem transportu towarów o niereguralnej kubaturze oraz towarów sypkich są przenośniki taśmowe (taśmociągi). Tanie i niezawodne, proste w budowie, znalazły szerokie zastowowanie w wielu gałęziach przemysłu.
<<Wstecz
Urządzenia przeładunkowe
Urządzenia przeładunkowe
W skład systemów transportowych wchodzą równiez urządzenia przeładunkowe. Są to w większości urządzenia nietypowe dostosowywane do konkretnych warunków pracy i obciążeń, realizują załadunek/przeładunek wagonów czy kontenerów.


<<Wstecz
Przenośniki zaczepowe
Przenośniki zaczepowe


<<Wstecz

© Budemac 2013